UWAGA! ZMIANA MIEJSCA BADAŃ

Badania wykonujemy w naszym LABORATORIUM DIAGNOSTYKI STÓP I POSTAWY CIAŁA ComplexLAB w NYSIE i OPOLU ( lokal wspólny ze sklepem z obuwiem dziecięcym BUCIOREK )


NYSA: ul. Piastowska 9B

OPOLE: pl. Piłsudskiego 11


tel. do rejestracji: 730 30 20 31Badanie stóp i postawy ciała

W naszym Centrum odbywają się od początku 2012 roku komputerowe badania stóp i postawy ciała. Jest to innowacyjna metoda uzyskania obrazu stóp oraz ich parametrów ortopedyczno-biomechanicznych. Na tej podstawie możliwe jest wykonanie zaopatrzenia indywidualnego – korekcyjnego lub profilaktycznego.

Są to wkładki lub specjalne obuwie, które dzięki odpowiedniemu wyprofilowaniu ich powierzchni, umożliwiają prawidłowe ustawienie stopy na podłożu i tym samym usunięcia problemów bólowych.


Dla kogo

Badania przeznaczone jest dla wszystkich, którzy dostrzegają jakieś problemy ze stopami ( bóle, kłucia, pieczenia, zaczerwienienia, zmiany obrysów stawów, halluksy, trudności w chodzeniu,  odciski, modzele, zmiany płytek paznokciowych ) oraz ze stawami leżącymi wyżej ( bóle kolan i stawów biodrowych, kręgosłupa, skoliozy wynikające z różnic długości kończyn,  skośnie ustawioną miednicę, asymetrię itp. ). 


Częstymi pacjentami są dzieci, u których rodzice dostrzegli niepokojące sygnały dotyczące ustawienia stóp, bólów stóp, niechęci dzieci do aktywności, chodzenia na palcach, niesymetrycznego „ścierania” butów, asymetrii ustawienia poszczególnych części ciała.


Osobną grupą są chorzy na cukrzycę, którzy są szczególnie zagrożeni problemami ze stopami, związanymi z tzw. „stopą cukrzycową”, w połączeniu z wadliwym ustawieniem stóp oraz stosowania niewłaściwego obuwia.


Badanie

Badanie odbywa się m.in na specjalnym komputerowym skanerze, który jest podłączony do komputera z odpowiednim oprogramowaniem oraz kamer, które rejestrują potrzebne parametry kątowe. Kolejne parametry rejestrujemy na matach podobarograficznych, ścieżce tensometrycznej, bieżni itp. Nagrywamy video ( videografia statyczna i dynamiczna ). 


Dzięki temu uzyskujemy bardzo dokładne pomiary stóp, wysklepień, parametrów kątowych, analizujemy chód. Całość jest wyświetlana na dużym ekranie, analizowana przez fizjoterapeutę i na bieżąco omawiane z pacjentem. Czas badania to ok. 1 godz.


Analiza

Posiadane dane pozwalają określić, jaki typ stopy mamy okazję badać, jak kształtują się łuki podłużny i poprzeczny, w jaki sposób rozkładają się siły działające na stopy podczas obciążania, skąd się biorą zmiany na skórze ( nagniotki, modzele, odciski, zaczerwienienia ).


Komputer mierzy dokładnie długość stóp, szerokość, kąty koślawości/szpotawości paluchów, kątowe ustawienie kości piętowych, szerokości pięt. Dodatkowo wyznacza inne wartości: wskaźniki Weisfloga i Clarka, obszary przeciążeń i niedociążeń stóp. Wszystkie te dane określają jak stopa jest skonstruowana i dzięki temu można ustalić bardzo dokładnie w jaki sposób można przeprowadzić działania, zmierzające do skorygowania wadliwych ustawień.


Dzieci


Niezwykle ważne jest, by odpowiednio wcześnie reagować na problemy z ukształtowaniem stóp u dzieci. Powodem problemów mogą być wady rozwojowe, zmniejszone lub zwiększone napięcie mięśniowe, powodujące wadliwe ustawienie biomechaniczne, genetyczne uwarunkowania kształtujące wygląd oraz nieprawidłowe ustawienia struktur anatomicznych względem siebie. Niestety częstym powodem problemów ze stopami u dzieci jest stosowanie złego obuwia na zewnątrz oraz do wewnątrz ( dom, przedszkole, szkoła itp. ) pomieszczeń.


Dzięki badaniu mamy gotowy materiał do analizy i określenia z jakim problemem mamy do czynienia i w jaki sposób możemy skorygować ewentualne wadliwe ustawienia stóp. Można to zrobić za pomocą indywidualnych wkładek ortopedycznych, seryjnych wkładek zmieniających kątowe ustawienia stępu, określonych zabiegów rehabilitacyjnych oraz specjalnych ćwiczeń korekcyjnych.


Bardzo ważną sprawą jest omówienie i wybranie odpowiedniego obuwia, korzystając z przykładów. Tutaj wsparcie zapewnia sklep BUCIOREK z Nysy i Opola, w których mamy możliwość dopasowania odpowiedniego obuwia dla każdego dziecka. Im wcześniej zadziałamy w celowany sposób tym szybciej i skuteczniej będziemy mogli skorygować wadliwe ustawienia.


Videografia

Nowością w naszym Centrum jest badanie videograficzne postawy ciała. Mamy możliwość wyznaczenia punktów na ciele pacjenta, które pozwalają na precyzyjne określenie ich położenia w przestrzeni. Daje to dokładne dane położenia m.in.: głowy, barków, łopatek, kątów talii, miednicy, kręgosłupa, fałdów pośladkowych, szpar stawów kolanowych i skokowych, kątowego ustawienia kości piętowych. Badamy pacjenta w rzucie z przodu, tyłu, bokach. Mamy możliwość w określonych przypadkach wykonania tzw. mapowania 3D i uzyskać trójwymiarowy obraz danego obszaru. 


Na tej podstawie podejmujemy decyzje dotyczące ewentualnej korekcji ustawień biomechanicznych za pomocą wkładek korekcyjnych seryjnych lub indywidualnych, obuwia indywidualnego projektowanego na miarę, zleceń terapii korekcyjnej itp.


Analiza chodu 

Bardzo cennym badaniem określającym symetrię ustawień biomechanicznych jest analiza chodu. Pacjent chodzi lub biegnie na bieżni w określonym tempie, co rejestrują kamery. W warunkach dynamicznych jesteśmy w stanie zbadać amplitudę wychyleń poszczególnych części ciała oraz dokonać analizy kątowej klatka po klatce i wyciągnąć odpowiednie wnioski. Dodatkowo mamy możliwość dokonania badań na ścieżce tensometrycznej, po której pacjent chodzi, a ślady przetoczenia stóp są przenoszone do komputera do analizy. Oprócz tego możemy zmierzyć na platformie baropodograficznej jakie jest wywierane ciśnienie poszczególnych obszarów stóp na podłoże.Wizyty kontrolne u dzieci

Dzięki uzyskanym wynikom, mamy pełne dane o ukształtowaniu stóp dzieci. Jest to pomocne podczas wizyt kontrolnych, dzięki którym możemy przekonać się jak stopy się rozwijają, czy wzrost jest harmonijny na długość i szerokość, czy prawidłowo kształtują się łuki oraz inne parametry ortopedyczne stóp. Jeśli podczas pierwszej wizyty zalecone były działania związane z korekcją ustawień (m.in. ćwiczenia korekcyjne, wkładki korekcyjne ), podczas wizyty kontrolnej można ocenić stan po tych działaniach oraz odpowiednio reagować, w zależności od potrzeb. Wizyty kontrolne pozwalają ocenić tendencję rozwojową i prowadzić stały monitoring wprowadzonych zmian biomechanicznych. Mamy materiał do analizy porównawczej i ustalamy dalsze postępowanie terapeutyczne.


Zaopatrzenie

Po zebraniu materiału do analizy po badaniu, możemy na jego podstawie stworzyć indywidualne zaopatrzenie produkowane na miarę ( wkładki ortopedyczne lub obuwie ortopedyczne ), które pozwoli na skorygowanie wadliwych ustawień stóp. Podczas fazy projektowania w 3D, na bazie obrazu i danych uzyskanych podczas badania, można dowolnie zaprojektować powierzchnię danego zaopatrzenia, aby w precyzyjny sposób ustawić stopę w prawidłowych warunkach. Komputer z bardzo dużą dokładnością pod kontrolą projektanta, pozwala stworzyć powierzchnię, która pozwala m.in. na:

  • odciążenie odcisków i modzeli
  • zlikwidowania płaskostopia poprzecznego ( za pomocą peloty śródstopnej, dostosowanej długością, szerokością, wysokością oraz miejscem usytuowania do danej stopy )
  • uniesienie łuku podłużnego
  • korekcję ustawienia koślawego/szpotawego kości piętowych
  • odciążenie płytek paznokciowych, biorących udział w nieprawidłowym podparciu
  • odciążenia rozcięgna podeszwowego
  • podparcie zewnętrznych krawędzi stóp w przypadku stóp wysokich i wydrążonych. 

Stworzone są ze specjalnego materiału bazowego pochodzącego od światowych liderów w zakresie produkcji tworzyw termoplastycznych o różnych, pożądanych gęstościach i twardościach. Jest to system „zamkniętokomórkowy", który dzięki swojej budowie nie chłonie wilgoci i posiada wyjątkowe właściwości amortyzacyjne. Wkładka finalnie pokryta jest skórą, mikrofibrą lub innymi materiałami do wyboru., aby jak najlepiej „współgrała” ze stopą i była łatwa w utrzymaniu w czystości.


Obuwie

Podczas badania dużo czasu poświęcamy również obuwiu. Niestety, źle dobrane, przyczynia się do powstawania trwałych zmian degeneracyjnych stóp. Częstymi błędami podczas kupowania butów są zbyt krótkie i wąskie obuwie, zbyt niskie w okolicy palców, zbyt wysoki obcas, nie wiązane, pozbawione prawidłowej ochrony od strony podeszwy itp. 


Posiadając już dane dotyczące wymiarów i parametrów stóp, możemy zasugerować rodzaj prawidłowego obuwia, który będzie najlepszy dla danych stóp. Opowiemy o kilku najważniejszych cechach i parametrach, które powinny być zachowane, żeby buty były komfortowe i nie powodowały negatywnych zmian w obrębie stóp oraz stawów wyżej leżących.


Miejsce badania

Badania wykonujemy w naszym LABORATORIUM DIAGNOSTYKI STÓP I POSTAWY CIAŁA ComplexLAB  w NYSIE i OPOLU ( lokale wspólne ze sklepem z obuwiem dziecięcym BUCIOREK )


NYSA: ul. Piastowska 9B


OPOLE: pl. Piłsudskiego 11


Tel. do rejestracji: 730 30 20 31 

 
 


 
 
 
 
 

Nysa, ul. Piastowska 39

tel. (77) 44 800 70

gabinet@complexmed.pl

REGULAMIN ORGANIZACYJNY PODMIOTU LECZNICZEGO COMPLEX PIOTR CHUDY


Complex Piotr Chudy 2020 all rights reserved

rehabilitacja nysa, fizjoterapia nysa, fizjoterapeuta nysa, komputerowe badanie stóp nysa, komputerowe badanie stóp opole, komputerowe badanie postawy ciała, badanie wad postawy, badanie skoliozy, pomiary skoliozy, pomiary kręgosłupa, pomiary stopy, boli stopa, boli kręgosłup, leczenie stóp, leczenie kręgosłupa, indywidualne obuwie dla dzieci, buty dla dzieci, laserowe badanie stóp, laserowe badanie pleców, badanie stópek, badanie stóp dzieci, kapcie dla dziewczynki, kapcie dla chłopczyka, analiza chodu, videografia, lordoza, kifoza, kontrola postawy, rehabilitacja nysa, fizjoterapia nysa, koślawe pięty, koślawe stopy, koślawe kolana, boczne skrzywienie kręgosłupa,  Kontakt kontrakt z NFZ nysa, metody neurofizjologiczne nysa, certyfikaty nysa, rejestr fizjoterapeutów nysa, doświadczenie w leczeniu nysa, zabiegi odpłatne nysa, zabiegi odplatne nysa, koszt zabiegów nysa, cennik zabiegów nysa, dobry rehabilitant nysa, zabiegi fizykoterapii Nysa, rehabilitacja complexmed nysa, rehabilitacja-complexmed nysa, sklep medyczny nysa, bark nysa, lokiec nysa łokieć nysa, ultradźwięki nysa, dłoń nysa, przeciwbolowy nysa, przeciwbólowy Nysa, leczenie kregosłupa nysa, mobilizacja nysa, manipulacja nysa, terapia nysa, rehabilitant nysa, Rehabilitant Nysa, ultradzwieki nysa, laser nysa, jonoforeza nysa, elektroterapia nysa, ćwiczenia nysa, terapia manualna nysa, kinesiotaping nysa, sollux nysa, lampa nysa, leczenia nysa, kręgosłu nysa, kregoslup nysa, bóle pleców nysa, ból ręki nysa, ból szyi nysa, ból głowy nysa, masaż nysa, masaż kręgosłupa nysa, masaz kregoslupa nysa, masaz nysa, rehabilitacja nysa, fizjoterapia nysa, badanie stop nysa, badanie stóp Nysa, leczenie bólu nysa, leczenie bolu nysa, krioterapia nysa, halluks nysa, gabinet rehabilitacji, centrum rehabilitacji, indywidualne wkładki ortopedyczne, wkladki ortopedyczne nysa, buty ortopedyczne nysa, komputerowe badanie stóp nysa, badanie stóp opole, badanie stóp głuchołazy, badanie stóp prudnik, badanie stóp niemodlin, badanie stóp brzeg, badanie stóp paczków, badanie stóp otmuchów, badanie stóp ziębice, badanie stóp ząbkowice śląskie, badanie stóp łambinowice, badanie stóp wrocław, badanie stóp krapkowice, badanie stóp grodków, badanie stóp głubczyce, badanie stóp kędzierzyn koźle, sklep dla dzieci, buty dla dzieci, trzewiki dla dzieci, dla dziewczynki, dla chłopczyka, niechodki, buty, adidasy dla dzieci, sklep z butami nysa, badanie postawy ciała, skolioza, skrzywienie kręgosłupa, masaż, laser. jonoforeza, krioterapia, ostroga piętowa, skrót nogi, skrót kończyny, paznokcie dzieci, paluch, koślawy paluch, palce młoteczkowate, halluks, operacja halluksa, kapcie dla dzieci, balerinki dla dziewczynki  
Jest możliwe, że nasza strona będzie zapisywać na twoim urządzeniu końcowym tzw. pliki cookies w celu zoptymalizowania jej działania oraz zwiększenia komfortu jej przeglądania. Możesz w każdej chwili wyłączyć je w swojej przeglądarce.